UMIDIGI са на смартфон пазара от 2012 година. Преди известни като UMI, UMIDIGI се стремят да представят на потребителите качество на ниска цена. С UMIDIGI Z2, нещата изглеждат доста обещаващо. Вижте видеото по-горе.
Основни акценти в UMIDIGI Z2:
- Android 8.1 Oreo (почти чист Android от Goolge)
- две СИМ карти, като и двете поддържат 2G/3G/4G мрежи и VoLTE, SIM2 слотът е хибриден и поддържа microSD карти до 256GB
- 6.2 инчов IPS LCD дисплей, FHD+ резолюция (1080 х 2246 пиксела), 19:9 съотношение на страните, прорез в горната част на дисплея
- осемядрен Helio P23 чипсет на MediaTek
- 6GB RAM
- 64GB вградена памет
- две камери на гърба 16MPx + 8MPx, F/2.0 бленда (до 4K видеозапис)
- две предни камери 16MPx + 8MPx + лицево разпознаване (2D)
- 3850 mAh батерия, бързо зареждане (18W)
- сензор за пръстови отпечатъци на гърба
- USB Type-C порт
- няма 3.5mm жак за слушалките (в комплекта има преходник от Type-C към 3.5mm жак)
Лично мнение
Николай Великов
На практика, UMIDIGI Z2 има много с какво да се похвали. Аз лично, съм впечатлен от смартфона. Количеството RAM памет пък, вероятно би впечатлило всеки. Докато използвах UMIDIGI Z2, през повечето време изобщо не презареждах приложенията – всичко се зареждаше от RAM-а. Вградената памет (64GB) също е предостатъчно. Доволен съм и дизайна, поддръжката на 2G/3G/4G мрежи (+VoLTE) при двата слота за СИМ картите и голямата батерия.
Всъщност, единственото което не ме впечатли в UMIDIGI Z2 са камерите. Просто не са на нивото, на което би ми се искало да бъдат. Предполагам е разбираемо за смартфон на тази цена (актуална цена на UMIDIGI Z2 в GearBest).
UMIDIGI Z2 изкарва между 82 000 и 84 000 точки в AnTuTu бенчамарк теста. Резултатът е като за смартфон в средния клас, но 6GB RAM му помагат много при работата с приложения и мултитаскинга.
UMIDIGI Z2 не е за запалените геймъри, нито за феновете на мобилната фотография. Изключително полезен ще бъде обаче, при изпълнение на ежедневните Ви задачи – работи с мейл, браузър, социални мрежи, приложения и други.