В окомплектовката ще откриете:
– Nokia C3
– Li-Ion батерия BL-5J с капацитет 1320mAh
– стерео слушалки WH-102 с 3.5mm жак
– зарядно устройство AC-3
– 2GB microSD карта
– книжка с упътване
Някои от по-важните акценти при Nokia C3 са:
– 2.4 инчов TFT дисплей с 262k цвята и резолюция 320 х 240 пиксела (пейзажно ориентиран)
– Четириредова хардуерна QWERTY клавиатура
– S40 UI
– Четирибандова GSM свързаност
– Wi-Fi, Bluetooth 2.1
– 55MB вградена памет
– microSD слот за карти с памет (2GB в комплекта)
– 2MP камера с фиксиран фокус. Записва видео във QVGA резолюция при 20fps
– FM радио с RDS
– Приложения: Nokia Messaging Service 3.0 (chat, mail, communities)
– Li-Ion батерия BL-5J с капацитет 1320mAh (според производителя до 800 часа в режим на изчакване и до 7 часа в режим на разговор)
Хареса ни:
– Четириредова хардуерна QWERTY клавиатура (клавиатурата е леко извита в двата края, което я прави още по-удобна)
– Страхотна сглобка – C3 стои добре в ръката и създава усещане за нещо далеч по-скъпо
– WiFi (предвид, че C3 е S40 телефон на Nokia, смятаме наличието на WiFi предимство за модела)
– Facebook и Twitter приложения с widget на началния екран
– Страхотна батерия с капацитет 1320mAh и време на разговор до 7ч и режим на изчакване до 800 часа
Не ни хареса:
– Камерата е 2MPx и с фиксиран фокус
Лично мнение:
C-серията на Nokia продължава да ни изненадва. Тя обхваща модели от супер евтини телефони, включва „двусимки”, среден клас смартове и достига почти до високия клас смартфони на Nokia. Спокойно можем да кажем, че само с тази серия (C-серията), Nokia можеха да си създадат чисто нов бранд мобилни телефони . Няма да коментираме и наименованието на продуктите им напоследък .
Едно обаче е факт – Nokia могат да правят евтини телефони, а и не само евтини – могат и скъпи, но за предпочитане без тъчскрийн (последното е лично наше мнение и не сте длъжни да се съобразявате с него ).
Типичен представител на C-серията е и Nokia C3. Той е нестандартен. Естествено, както всичко ново и нестандартно – той предизвика нашия интерес. С радост установихме, че всъщност никак не е лош – нещо повече, този крайно нов типаж за Nokia дори ни допадна.
Нека започнем с ключовия момент при Nokia C3 – той е S40 телефон с WiFi и пълна четириредова QWERTY клавиатура. Клавиатурата има лека извивка, която ни напомня на царете на хардуерните QWERTY клавиатури – BlackBerry. Nokia C3 притежава форм фактора на бестселъра E71 и производните му E72 и E63. Вероятно вдъхновени пак от тях, от Nokia са променили и интерфейса на S40 и са постигнали забележителен успех (интерфейсът на Nokia C3 наподобява този на Symban OS). В режим с включено „активно меню” има дори widget-и.
Благодарение на Nokia Messaging Service 3.0, Nokia C3 е снабдена с mail, chat и communities. Те могат да бъдат изнесени и преглеждани от началния екран на телефона като уиджети. Communities приложението ще зарадва феновете на соцалните мрежи Facebook и Twitter. Имайте предвид, че Nokia C3 няма 3G и ще се наложи в движение да се задоволите с по-бавната GPRS/EDGE поддръжка. Разбира се, ако попаднете на WiFi точка на достъп – няма никакви проблеми.
Nokia C3 би трябвало да е бюджетен социален телефон подходящ за подрастващото поколение. Има повече от страхотна функционалност за не-смарт, но както знаем, крайната дума има цената. Към момента със сходна цена са Nokia E63 и BlackBerry Curve 8520. И трите са с еднакъв форм фактор, камера и QWERTY клавиатури. Nokia C3 губи пред E63 и BB 8520 Curve – те са смартфони с далеч по-сериозна функционалност и възможност за инсталация на допълнителни приложения. За да постигне пазарен успех, Nokia C3 трябва да се открои с цена по-ниска от тези на E63 и BlackBerry Curve 8520 (напълно възможно, имайки предвид, че C3 е отскоро на българския пазар, а както знаем при първо появяване цената винаги е малко по-висока).
“””