Много хора с визуални проблеми има способността да разпознават ярките цветове. Takumi Yoshida предоставя основен телефонен статус на такива хора чрез цветово огряване и идентифицеруема клавиатура, наречена SÉNS.
С помощта на светещите цветове, те ще могат да виждат малки текстове по екрана до поне някаква степен. Просвещението е позиционирано на страните, тъй като само страните са на показ, когато телефонът е върху равна повърхност.
С цел да подобри аудио взаимодействията между потребителя и телефона, SÉNS съчетава touch сензори и механични бутони, за да осигурява аудио връзка в реално време. Това означава, че когато потребителят докосне даден бутон, телефонът му казва, кой точно бутон е бил докоснат без всъщност да регистрира информацията, която той носи като входни данни. Потребителят може да „сърфира” по бутоните, за да получи последователни обратни връзки кой бутон те са докоснали.
Веднъж сигурен, че пръста му е на верния бутон, потребителят може да го натиска точно като при всеки друг стандартен телефон. Веднъж като е натиснат бутона, друг „клик” звук се връща за да потвърди информацията като въведена.
Един от най-големите проблеми на тези „говорещи” телефони е, че звуковото взаимодействие може да се чуе от хора, намиращи се в близост. Използването на жична или безжична слушалка (при наличен Bluetooth) може да реши проблема.