Слабото място на смартфоните
Дори Ахил си е имал слабо място, какво остава за съвременните телефони – изящни, красиви, умни и забавни, но чупливи.
Наблюденията върху тенденциите при експлоатацията им убедително доказват, че най-голям проблем за потребителите се оказва крехкостта на екрана. В преобладаващото число случаи когато устройството падне върху него, той се напуква непоправимо. Когато щетите са само по стъклото, белята все пак е малка. Но твърде често се увреждат тъч скрийнът, дисплеят и/или важни части под тях и джаджата спира да работи.
Производителите дори са си направили труда да изчислят, че средно веднъж на три седмици умната ви играчка пада – на пода, на земята, на паважа. И че е по-вероятно да останете без нея поради този удар, отколкото по каквато и да е друга причина.
Затова е добре да сте подготвени – да й осигурите предварителна защита, да знаете координатите на добрите сервизи или да държите в запас пари за нова.
Протектор или ремонт
Когато устройството ви е ново и скъпо, идеята за повторна покупка няма особен шанс. Разбира се, при вече настъпила повреда, ще потърсите сервиз, но все пак, по-разумно е да се погрижите за опазването му здраво.
На пазара се предлага невероятно разнообразие от калъфи (кейсове) и протектори с различни свойства, визия и цени. Ако ви е трудно да се ориентирате, просто си поръчайте аксесоари, специално предназначени за вашата марка и модел телефон. Предлагат се и универсални.
Видове протектори
Целта им е да защитят максимално смартфона ви от неблагоприятни условия, рисковото му съжителство в джобове и чанти с ключове и други твърди и остри предмети, навлажняване, изпускане и т. н.
Калъфите в повечето случаи обхващат целия gsm. По-старите модели налагат изваждане на телефона от тях, за да бъде използван. По-модерните са така проектирани, че да не пречат на функциите му. Те се поставят лесно, осигуряват постоянна защита, не позволяват при изпускане да се разхвърчи на части, пазят го от мръсотия, прах, надраскване, удари. Много от тях имат пластмасови вложки, които захващат смартфона и му пречат да се изхлузва.
- Естествената кожа е обичан материал за дизайнерски кейсове. В съчетание с качествен поликарбонат те са перфектни като функция. За повечето потребители недостатък е цената им.
- Еко кожата позволява изящен външен вид, достъпни функции, отлична защита и са в пъти по-евтини от естествената.
- Силикон – бързо се слагат и свалят, обгръщат плътно и пазят добре gsm-а. Изключително разнообразно са декорирани. Цената е отлична, но доста по-лесно се деформират и захабяват и се налага смяната им.
- Пластмасови – качеството им варира според вида на материала, също и парите. Спокойно можете да заложите на такива от поликарбонат или термопластичен полиуретан.
Кейсовете са меки или твърди, от една част или от две. Въпреки, че са добро предпазно средство, препоръчително е да поставите специален предпазител на дисплея. Вижте тук за повече информация.
Предпазители за екрана
Все повече доверие печелят тези от закалено стъкло. Те са противоударни и многопластови – разпределят напрежението и го поглъщат. Поставят се бързо, чистят се добре, някои са с покритие против отпечатъци. По-дебели са, но запазват чувствителността на екрана и добрата визия на устройството.
По-евтини са изделията от силикон. Те предлагат различни допълнителни екстри, но не могат да се мерят като надеждност със закаленото стъкло.