Galaxy S21. Идеалният баланс – всичко важно на ниска цена

На пръв поглед, Galaxy S21 серията на Samsung, изглежда просто като “още от същото, но с леко променен дизайн”. От друга страна обаче, S21 смартфоните на корейците са прекрасен ъпгрейд както на миналогодишните S20 модели, така и на Note 20 моделите.

Чудих се, на кой от всички Galaxy S21 смартфони, да направя ревю. Спрях се на чистия Galaxy S21 защото:

Galaxy S21 е идеалният баланс. Предоставя всичко важно на най-ниска цена.

ВАЖНО!
Вече можете да използвате промо-код 359GSM за 2% отстъпка на всичко в Citytel.bg. Промо-кодът важи само за покупки онлайн (т.е. през уебсайта) и получаване на стоката с куриер. Не важи за продукти в “Промоция”.

Актуална цена на Galaxy S21 и Galaxy S21 5G в Citytel.bg.

Акценти в Galaxy S21:

  • Dual SIM (няма слот за microSD карти)
  • матиран пластмасов гръб (glasstic)
  • 151.7 x 71.2 x 7.9 mm, 169 грама
  • 6.2 инчов, Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, 1300 нита, HDR10+, Adaptive Eye Comfort (като True Tone в iPhone), Always On Display
  • Exynos 2100, 5nm
  • 8GB RAM
  • 128GB / 256GB UFS 3.1 вградена памет
  • 3 камери на гърба: основна 12 MP, f/1.8, Dual Pixel PDAF, OIS + telephoto 64 MP, f/2.0, PDAF, OIS, 3x hybrid zoom + ultra 12 MP, f/2.2, Super Steady video
  • 4000 mAh батерия
  • бързо зареждане през Type-C порта (25W)
  • бързо безжично зареждане (15W)
  • обратно безжично зареждане (4.5W)
  • лицево разпознаване
  • вграден в дисплея второ поколение ултразвуков сензор за пръстови отпечатъци (по-голяма площ, по-бърз)
  • IP68 (до 30мин, на дълбочина до 1,5 метра)
  • стерео високоговорители
Виж още:  iPhone 16 Pro Max

Лично мнение

Николай Великов

Силно съм впечатлен от Galaxy S21. Това, което трябва да знаете за Galaxy S21 смартфоните е, че всички те, вече се предлагат без адаптор за зареждане в комплекта и специално Galaxy S21 в случая – не разполага и със слот за разширяване на паметта с microSD карти. Във видеото по-горе, подробно съм обърнал внимание и на двете, затова – моля изгледайте го.

Друг важен момент в Galaxy S21 е, че има “glasstic” гръб. Разбирайте, че гърбът на смартфона не е от стъкло, а от пластмасова сплав, която наподобява на стъкло. Въпреки, че предпочитам стъклото, в този случай трябва да призная, че glasstic гърбът на S21 е готин – той е матиран, изглежда и се усеща прекрасно и не задържа (няма и да задържа) никакви пръстови отпечатъци. Отново – всичко това е коментирано във видеото.

Всичко останало в Galaxy S21 е прекрасно.

Чудесен 5nm Exynos 2100 чипсет (въпреки, че не е Snapdragon 888), напълно достатъчните 8GB RAM и супер бърза UFS 3.1 вградена памет.

Камерите на Galaxy S21 са идентични с тези на предходния Galaxy S20. Подобрението е в софтуера. Преименуван е режима за портретните снимки, но по-важният ъпгрейд е наличието на Super Steady стабилизацията при снимане с приближение между 20х и 30х. Въпросната екстра е от изключително значение и супер приближението в Galaxy S21 вече е напълно използваемо и напълно автоматично. Браво на Samsung (можете да видите как работи на видеото по-горе).

Виж още:  iPhone 16 Pro Max

Dynamic AMOLED дисплеят в Galaxy S21 е невероятен. И не заради размера, поддръжката на HDR10+ или Always On Display функцията… Невероятен е заради Dynamic функцията. Ще Ви припомня, че Samsung използваха за пръв път Dynamic AMOLED дисплей в Galaxy Note 20 Ultra – най-скъпият и най-премиум смартфона им за 2020 година. Сега, новият им Dynamic AMOLED дисплеи в още по-добър и вече се използва в най-евтиния Galaxy S21 (измежду цялата S21 серия). Във видеото по-горе е показано как работи и с какво е по-добър.

Батерията на Galaxy S21 също се представя чудесно. Според моите тестове, Galaxy S21 (Exynos 2100) изразходи едва 9% от батерията за 1 час гледане на видео в YouTube, при максимална яркост на екрана и без СИМ карта. Това означава, че смартфонът би трябвало да издържи 11 часа гледане на видео в “тубата”. Резултатът е чудесен, като вероятно се дължи отчасти и на променливото опресняване на честотата на дисплея. Между другото, YouTube приложението беше единственото, в което видях 3 различни честоти на опресняване на дисплея – 48Hz, 60Hz и 120Hz.

Какво излиза в крайна сметка. За мен, цялата Galaxy S21 серия е наистина значима. Всички смартфони са красиви, предостатъчно мощни, имат прекрасни камери с използваем 30 кратен и в Ultra-та дори още по-голям зуум, още по-добри сензори за пръстови отпечатъци и много ама много яка технология на дисплеите. Прекрасни са. Всички. Galaxy S21 просто е най-евтиния сред тях.